У Србији је данас Дан жалости.
Влада Републике Србије, на седници одржаној 21. јануара, прогласила је 22. јануар Даном жалости у знак сећања на осам лица трагично настрадалих у несрећи која се догодила 20. јануара у Дому за смештај одраслих и старијих „Ивановићˮ у београдској општини Барајево.
