Градски фудбалски савез Пожаревац формира од ове године једну уместо две лиге како је било до сада, потврдио је за „Реч народа“ председник Зоран Ранђеловић:
-Уместо досадашње две лиге, „Млава“ и „Дунав“ у којима је играло по 8 клубова, сада ће бити једна лига са 16 клубова. Сезона ће тако трајати много дуже. Фудбалери ће играти и кроз утакмице се спремати, када већ нема услова да то буде кроз тренинге.
Ранђеловић је протеклу годину оценио као доста успешну:

-За неке клубове је била добра, за неке мање добра. У принципу, када све сагледамо, све је прошло у најбољем реду. „Млади радник“ је опстао у Српској лиги Запад, а победник Окружне лиге „Обилић“ из Живице се пласирао у зонски ранг такмичења. Два наша клуба, „Војвода Миленко“ из Кличевца и „Млава“ из Братинца су се пласирала у Окружну лигу, што је такође успех и додао:
-Фудбалски клубови „Морава 1932“ из Пругова и „Земљорадник“ из Трњана су се из Градске лиге пласирала у Међуопштинску фудбалску лигу. То је укупно пет клубова који су се пласирали у виши ранг такмичења и немамо разлога да не будемо задовољни. Додуше, како то бива, неколико клубова је испало на нашој територији, јер када неко уђе, неко мора да изађе у нижи ранг такмичења.
ГРАД ФИНАНСИРА ТАКМИЧЕЊА
Председник Градског фудбалског савеза Пожаревац уз напомену да ГФС припада великој спортској породици Спортског савеза Града, који има 40 клубова, о финасирању клубова каже да средства углавном стижу из донација које обезбеђује Град Пожаревац:
– Свака лига располаже одређеним средствима према степену такмичења, али висина зависи и од тога да ли има млађе категорије или нема. Градски фудбалски савез помаже искључиво у опреми, реквизитима, дресовима, лоптама, тренеркама, свему ономе што су спортске потребе. Нажалост, што се тиче тренинга, клубови из најнижих лига скоро и да немају тренинге, али настојимо да се припремају кроз контролне и пријатељске утакмице. По мом мишљењу то је мало, али је таква ситуација за сада.
Ранђеловић сматра да су као и свуда и у фудбалском спорту средства ограничавајући фактор. Каже да Град издваја за такмичења, путовања, организацију домаћинстава, сређивање терена и осталог и да за то има довољно и додаје:
-Међутим, сваки клуб мора, што је много тешко данас, да нађе неки вид самофинансирања кроз спонзорства, организацију манифестација. Зато и недостају играчи који морају да се плате, макар њихови основни трошкови.
Снимање утакмица и младе судије
Убудуће ће свака утакмица која се у такмичењу игра, морати и да се снима. То ће изискивати додатна средства за набавку камера. То се уводи због побољшања квалитета фудбалске игре, али и контроле.
ГФС такође жели да припреми и едукује нове младе судије, јер недостају, а неопходни су као неизоставни део овог спорта.
ХИЉАДУ ФУДБАЛЕРА, КВАЛИТЕТ ИЗ КВАНТИТЕТА
У Градском фудбалском савезу доста пажње се поклања најмлађим играчима за које се организују посебна такмичења:
-Организовали смо зимску лигу која је трајала два и по месеца за играче 2008. годишта и млађе до 2006. годишта. На пролеће смо имали квалификационе утакмице за попуну репрезентација Западне Србије и Подунавског региона играча 2010. и 2011. годишта који су од ове године у пионирским селекцијама. То је улагање у будућност фудбалског спорта.
Према расположивим подацима, председник ГФС Зоран Ранђеловић процењује да да се овде фудбалом бави до хиљаду дечака у узрасту предпетлића, петлића и касније у пионирским, омладинским и кадетским узрастима:
-Деца рано краћу са тренинзима, масовност је велика. Свака приватна школа фудбала има, сигуран сам негде око стотинак деце, ту су и клубови „Млади радник“, „Железничар“ и „Рудар“ Костолац са својим млађим селекцијама. Масовност опада негде око 17, 18 година када нам одлазе на факултет, па тако изгубимо по двадестак талентовних фудбалера. Добро је да ће сви клубови, како је најављено, који се такмиче у зони, морати да имају бар две млађе селекције, окружна зона бар једну. Мора да се иде на квантитет јер из квантитета долази уз напорани упоран рад, квалитет, закључује председник ГФС Пожаревац.
Д. Д.