У Врњачкој Бањи је  одржано финале Државног првенства МУП-а Србије под називом „Спорт у полицији“.  Учествовали су припадници Специјалне антитерористичке јединице, припадници Жандармерије и других најелитнијих јединица МУП-а Србије.

Атлетичар АК „Драгутин Томашевић“ Зоран Стојановић освојио је 4. место у генералном пласману и дисциплини Куперов тест.

Дан после овог првенства одржан је први Земунски полумаратон на коме су такође представници Атлетског клуба „Драгутин Томашевић“ постигли одличне резултате. Учествовали су Дејан Миладиновић, Борко Костић, Зоран Стојановић, Моника Стојановић, Југослав Перић  и Маја Милосављевић која је у групи петровчана, у својој категорији,  била најуспешнија.

На овом такмичењу Зоран Стојановић је у својој категорији освојио 1. место и био је четврти  у генералном пласману у трци на 75км. Учествовало је укупно 380 такмичара.

Још један спортски резултат, остварен ових дана, вредан је помена. У Траил трци на Бељаници атлетичар петровачког клуба Иван Вељковић пласирао се на 3. место у генералном пласману. У истој трци учествовао је и Дејан Живковић.