Током пролећних месеци пожаревачки Камерни хор „Одјек“ учествовао је у пројекту Европске Уније и Западно – Балканског фонда, под називом „People to People – In Music We trust”. Циљ учешћа је зближавање различитих култура са ових простора кроз народне песме три балканска народа које су изводили хорови из Србије, Северне Македоније и Албаније. Сваки хор припремио је бар по једну песму друга два народа са циљем да тај програм изведе најпре у својој држави, а потом на завршном скупу који је од 26. до 28. маја одржан у Скопљу. Камерни хор Одјек одржао је 23.маја солистички концерт „Звуци Бaлкaнa“ у пуној сали „Пароброда“ у Београду, где је публика наградивши хор овацијама уједно подржала циљ пројекта.Представљајући Пожаревац и Републику Србију „Одјек“ је потом у Скопљу извео неколико српских, македонских и албанских песама.
– Публика је поздравила сваку песму без обзира на ком језику је отпевана, држећи се чињенице да је музика универзални језик и да није потребно разумети текст песме да би се схватила њена порука. Сва три ансамбла доживела су овације и подршку публике која је је салу Македонске филхармоније испунила до последњег места, говори диригент „Одјека“ Илија Рајковић, наглашавајући значај оваквих пројеката у циљу упознавања и зближавања различитих култура овог региона.
Хор „Одјек“ ће 20.јуна одржати солистички концерт у Етнографском музеју у Београду заокруживши рад на репертоару приређеном за прojeкaт. Окупљени око ове пожаревачке музичке институције надају се наступу попут скопљанског, али у Србији и Албанији, што би дало основ осталим ансамблима у градњи добрих односа и сарадњи са другим народима и културама.
Влада Винкић