2018-10-17T09:25:15+00:00 17. октобра 2018, 9:25|

С П О Р Т

ФУДБАЛ – (Омладинско – кадетска лига ФС РЗС): Млади радник 1926 (омладинци) – Лозница 2:2. Млади радник 1926 – Лозница (кадети) 2:1.

ФУТСАЛ – Друга лига: СК Економист (Београд) – КМФ Пожаревац 0:5.

 РУКОМЕТ – Супер  „Б“ лига (жене): Кучево – Раднички 1964 (Крагујевац) 26:34 (12:16). Панчево – Слога (Петровац на Млави) 26:21 (12:10).

 

ФУДБАЛ СУПЕР ЛИГА СРБИЈА – ЖЕНЕ

         Крагујевчанке изненадиле Пожаревљанке

      Резултати 8. кола – Земун: Слога – Војводина 6:0. Ниш: Машинац Трејс ПЗП – Црвн звезда 1:1. Пожаревац: Пожаревац – Раднички 1923 1:2.

      Табела: Машинац Трејс ПЗП 17, Слога 16, Спартак 12, Црвена зцезда 11, Пожаревац 7, Раднички 1923 6, Војводина 0. Такмичење напустио Напредак (Крушевац).

СРПСКА  ФУДБАЛСКА ЛИГА  „ЗАПАД“

                               На деоби трећег места

        Резултати 9. кола Смедерево: Смедерево 1924 – Прово 1:2. Зубин Поток: Мокра Гора  – Јединство 3:0. Прибој: ФАП  – Млади радник 1926  0:0. Лозница: Лозница – Шумадија (А) 0:2. Нови Пазар: Јошаница – Слога 33 2:0. Михајловац: Пролетер Михајловац – Слога (ПЖ) 0:1.Тутин: Тутин – Будућност Крушик 2014  3:0, Љубић Полет – Дрина 2:1.

        Табела: Тутин 19, Слога (ПЖ) 17,  Смедерево 1924 и Млади радник 1926 по 16, Шумадија, Јошаница и Мокра Гора по 15, ФАП 12, Слога 33  Лозница, Јединство (Уб) и Прово по 10, Пролетер Михајловац 9, Полет 8, Будућност Крушик 2014 7 и Дрина  5.

                         Петарда поред Пека ПОДУНАВСКО ШУМАДИЈСКА  ЗОНА

         Резултати 8. кола Марковац: ОФК Напредак – Млади борац 1:1. Добрње: Петар Добрњац – ВГСК 2:0. Жагубица: Хомољац – ОФК Аранђеловац 1979 0:4. Кучево: Звижд – Морава 5:0. Даросава: Партизан 1945 –Рудар (С) 0:2. Раља: Борац 1932 – РСК  1:2. Лозовик: Ударник –  Карађорђе  1:0.

Табела: РСК 22, Рудар 16, ОФК Аранђеловац 1979  и Звижд по 15, Борац 1932 и ВГСК по 13, Ударник 12, Партизан 1924, ОФК Напредак и Петар Добрњац  по  10, Карађорђе и  Млади борац  по 8, Морава 7,  Хомољац 0.

БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ФУДБАЛСКА ЛИГА

              „Експрес“  заустављен у Крепољину

             Резултати 10. кола Костолац: Рудар 2001- Будућност 1:1. Суви До: Полет – Макце 5:1. Крепољин: Рудар (К) – Железничар 4:0. Влашки До: Поморавље – Ђердап  4:1. Шетоње: Омладинац (Ш)  – Слога (Б) 3:0. Петровац на Млави: Трговачки – Јединство 4:2. Жабари: Борац (Ж) – Обилић  3:2. Кленовник: Борац (К) – Млава (МЛ) 3:1.

Табела: Поморавље 30, Ђердап 22, Омладинац 19, Будућност и Трговачки по 18, Борац (Ж) 17, Железничар, Слога, по 14, Рудар 2001, Рудар (К) и Полет по 12, Млава и Јединство по 11, Борац (К) 10, Обилић  8 и Макце (-1) 0.

 

МЕЂУОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА „ДУНАВ“

                     Вихор одуван у Берању

              Резултати 8. кола Волуја: Полет (В) – Дизел  2:1. Лучица: Слога (Л) – Напредак 1934 3:1. Десине: Десине –  Напредак (П)  3:1. Миљевић: Жика Марковић „Уча“ – Житковица 2017. 5:0. Мустапић: Слога (М) – Сираково 2:3. Бикиње: Полет (Б) – Младост 4:2. Берање: Стиг 1955 – Вихор  4:0.

Табела: Слога (Л) 18, Вихор 16, Младост (Б) и Стиг 1955 по 15, Сираково, Жика Марковић „Уча“, Напредак (П) и Дизел по 13, Слога (М) 12, Полет (Б) 11, Десине  7, Полет (В) и Напредак 1934 по 6,  Житковица 2017 3.

МЕЂУОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА „МЛАВА“

                       У Бусуру без победника

              Резултати 8. кола Дубочка: Раде Милошевић – БСК  3.0. Табановац: Задругар – Раднички 2:3. Бистрица: Бата Булић – Напредак 1936  2:0. Каменово: Јединство – Јасеновац 1:0. Батуша: Интеграл – Манастирица  2:0. Салаковац: Радник  – Слога 1952 1:2. Бусур: Омладинац – Напредак  1:1.

             Табела: Омладинац (Б) и Интеграл по 19, Напредак (С) 16, Манастирица Јасеновац и Раде Милошевић  по 13,  Раднички  и Слога 1952 по 12, Задругар, Напредак 1936 и Бата Булић по 10, Јединство 7, Радник  6, БСК  0.

ГРАДСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ПОЖАРЕВАЦ

              Брежанци се насукали у Острову

         Група – „Дунав“. Резултати 5. кола – Острово: Дунав – БСК 1931 3:1. Пожаревац: Пролетер 1932 – Морава 1932 3:2. Љубичево: Љубичево – МИП Мајдан  1:0. Ћириковац: Слога – Батовац 3:2. Драговац: Моравац 1933 –  Сопот 3:5.

           Табела: Љубичево 18, Слога 13,  МИП Мајдан и Пролетер 1932 по 12,   БСК 1931 8, Батовац  и Дунав по 7,  Сопот 5, Морава 1932 3 и Моравац 1933 1.

                           Катастрофа у Братинцу

група „Млава“. Резултати 6. кола Пожаревац: ОФК Грађански – Бели орао 1:4. Касидол: Слога 1936 – Војвода Миленко 1:0. Братинац: Млава – Металац 8:0. Бубушинац: Напредак – Победа (СК) 2:0.Трњане: Земљорадник – Слога (ДР) – 2:0.

            Табела: Бели орао 18, Млава (Б) 13, Напредак 12, Земљорадник, Победа (СК) и Слога 1936 по 10, Војвода Миленко и Слога (ДР) по 6, Металац 3, Грађански 0.

 

 

РУКОМЕТ СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

               Костолчани дочекују Нови Пазар

            Резултати 4. кола Нови Пазар: Нови Пазар – Кикинда 30:26. Суботица: Шабац: Спартак Војпут – Шамот 65 30:28. Панчево: Динамо – Слога  34:20. Металопластика – Црвена звезда 32:27. Зубин Поток: Мокра Гора – Обилић 28:28. Београд: Партизан – Рудар 24:19.

                Табела: Динамо 8, Металопластика 7, Шамот 65 6, Мокра Гора 5, Спартак Војпут и Нови Пазар по 4, Кикинда, Партизан Обилић и Црвена звезда по 3, Рудар  2 и Слога 0.

 

РУКОМЕТ СУПЕР „Б“ ЛИГА (СЕВЕР-ЦЕНТАР) –  (М)

                 „Лавови“ славили у Пожаревцу

            Резултати 4. кола Пожаревац: Пожаревац – Лавови БП 17:27. Врбас: Врбас Петрол – Лозница 29:21. Лазаревац: Колубара – Јединство 28:20. Велика Плана: Морава – СЦ Вождовац 2012 34:34. Црвенка: Црвенка – Југовић 23:22.  Зрењанин: Пролетер – Мачва 17:19.

            Табела: Врбас Петрол 8, Лавови БП  и Пожаревац по 6, Колубара 5, Пролетер, Југовић и Мачва по 4, Морава 3, СЦ Вождовац 2012, Лозница, Јединство и  Црвенка  по 2.

                                                                                                             Раде Сандић