АТЛЕТИКА – НОВИ УСПЕСИ НА КРОСУ РТС

 

    На кросу РТС одржаном у Рековцу, атлетичари АК „Пожаревац“ освојили су 11 медаља. Прва места: Јован Живановић, Маша Рајић, Дамјан Јовановић, Кристина Стојановић и Марко Степановић. Дргуо место: Вељко Дом.Трећа места: Сена Јовановић, Лара Пауновић, Милена Милановић, Никола Савић и Мина Вучковић.

 ОДБОЈКА – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

 

     Резултати 1. кола: Раднички–Јединство 3:0. Партизан – Ниш 1:3. Рибница – Спартак (Су) 3:1. Војводина НС Семе – Црвена звезда 3:0. Нови Пазар – Млади радник 0:3.

      Табела: Млади радник (Пожаревац), Раднички (Крагујевац), Војводина НС Семе (Нови Сад), Ниш и Рибница (Краљево) по 3, Спартак (Суботица), Партизан (Београд), Јединство (Стара Пазова), Нови Пазар и Црвена звезда (Београд) 0.

КОШАРКА – ПРВА  РЕГИОНАЛНА ЛИГА – ЗАПАД

 

     Резултати 1. кола: Напредак Јуниор 86–Зекас 86:64. Златар-Раднички 1950 77:82. Свилајнац–Јагодина 84:74. Плана–Пожаревац 77:82. Клик- Студент ББ 100:60. Црнокоса–Прибој 75:90. Одложено: Лозница–Чачак (16:10.).

      Табела: Клик (Ариље), Напредак Јуниор 86 (Крушевац), Прибој, Свилајнац, Раднички 1950 (Крагујевац) и Пожаревац по 2, Плана (Велика Плана), Златар (Нова Варош), Јагодина, Црнокоса (Косјерић), Зекас (Рача) и Студент (Бајина Башта по 1, Лозницаи Чачак 0.

РУКОМЕТ-ПРВА ЛИГА „ЦЕНТАР“ (Ж)

 

     Резултати 2. кола: ОРК Лозница-Раднички (Обреновац) 38:33. Космај (Раља)–Пожаревац 34:32. СУ Хазена (Београд)- Рудар(Костолац) 32:16. Црвена звезда ((Београд)-Лозница град 41:35. Медицинар 2 (Шабац)-ЖР Раднички (Београд)-одложено за 15.октобар. Слобдан: Металац 2015 (Ваљево).

       Табела: Космај и ОРК Лозница по 4, СУ Хазена, Металац 2015, Црвена звезда, СУ ЖР Раднички и Лозница град по 4, Медицинар, Раднички (О), Пожаревац и Рудар 0.

 

РУКОМЕТ-СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

 

       Резултати 4. кола: Спартак Војпут (Субоица)-Црвена звезда (Београд) 25:25. Обилић (Београд)-Пролетер (Зењанин) 34:27. Динамо (Панчево)- Кикинда 37:26. Рудар (Костолац)-Нови Пазар 26:29. Партизан (Београд) Дубочица 54 25:26. Железничар 1949 (Ниш)-Шамот 65 (Аранђеловац)-8.10. се игра.

     Табела: Динамо 8, Нови Пазар и Дубочица 54 по 6, Обилић Кикинда, Железничар и Спартак Војпут по 4, Пролетер и Рудар по 3, Партизан и   Црвена звезда по 2, Шамот 65 0.

ФУДБАЛ – СРПСКА  ЛИГА „ЗАПАД“

 

        Резултати 10. кола: Будућност Крушик 2014-Трепча (Косовска Митровица) 1:0. Јошаница (Нови Пазар)-Сушица (Крагујевац) 1:1. Слога 33 (Петровац на Млави)-Слога (Краљево) 1:1. Млади радник 1926 (Пожаревац)-Слога (Пожега) 2:1. Пролетер Михајловац-Мачва 1929 (Богатић) 2:1. Борац 1926 (Чачак)-Лозница 2:0. Шумадија (Аранђеловац)-Јединство (Уб) 0:1. Тутин-РСК (Раброво) 5:1. Мокра Гора (Зубин поток)-Таково (Горњи Милановац) 1:0.

       Табела: Борац 1926 27, Слога 33 21, Будућност Крушик 2014 и Јединство по 19, Лозница 18, Тутин и  Јошаница  17, Слога (П)  и Трепча по 15, Сушица  14, Таково 13, Шумадија и Мокра Гора по 9, Пролетер Михајловац, РСК и Млади радник  1926 по 8, Мачва  1929 и Слога (К) по 7.

 

 

ПОДУНАВСКО–ШУМАДИЈСКА ЗОНА

 

     Резултати 8. кола: Звижд (Кучево-ВГСК 2:1. Карађорђе (Топола)-  Полет (Трновче) 6:0. Рудар 1947 (Стамница)-ОФК Аранђеловац 1979 3:6. Ударник (Лозовик)-Борац 1932 (Раља) 2:3. Партизан 1945-Петар Добрњац 0:3. Слобода (Липе)-ОФК Напредак 0:0. Слога 1924-Млади борац 5:1. Морава-Поморавље 0:1.

      Табела: Поморавље 22, Звижд 20, Петар Добрњац 16, ОФК Аранђеловац 1979 15, Борац 1932 14, ОФК Напредак 13, Слога 1924 12, Карађорђе  и Слобода по 11,Ударник 10, Рудар 1947 9, Морава 8, ВГСК  7, Партизан 1945  6, Млади борац 5, Полет 2.

 

БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

 

       Резултати 9. кола: Будућност-Сираково 3:1. Млава (МЛ)-Ђердап  2:3. Слога (Л)-Напредак (С) 0:0. Рудар-Борац (К) 0:0. Слога (Буровац)-Интеграл 2:0. Борац (Ж)-Трговачки (Петровац на Млави) 3:1. Омладинац (Шетоње)-Рудар (Крепољин) 2001 2:0. Обилић (Живица)–Железничар 2:0.  

       Табела: Ђердап 25, Рудар 2001 20, Будућност и Сираково по 18, Борац (К) и Борац (Ж) по 16, Железничар и Трговачки по 15, Обилић 11,  Омладинац (Ш) и Слога (Б) по 10, Напредак (С) 9, Слога (Л) 8, Рудар (КП) 7,  Интеграл 5, Млава (МЛ) 1.

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА  „ДУНАВ“

 

       Резултати 6. кола: Десине-Напредак (П) 1:4. Вихор–Баштован 2015   2:1. Млава (Б)-Барич 2:1. Дизел-Житковица 2017 1:0. Стиг 1955-Младост (Б) 2:2. Жика Митровић „Уча-Слога (М) 4:0. Слободна екипа: Љубичево.

      Табела: Барич и Напредак (П) по 15, Вихор 14, Млава (Б) 13,  Младост (Б) и Дизел по 12, Баштован 2015 7, Љубичево, Житковица 2017 и Слога (М)  по 6,  Жика Марковић Уча 5, Десине 4, Стиг 1955 3 (-1).

МЕЂУОПШТИНСКА  ЛИГА „МЛАВА“

 

       Резултати 7.  кола: Напредак 1936-Јединство 1:0. Борац-Полет (СД) 5:2. Манастирица-Раде Милошевић 3:2. Задругар-Крилаш  1:4. Слога 1952-Јасеновац  2:0. Бата Булић-Раднички  2:2. Младост-Омладинац (Б) 2:1.

      Табела: Напредак 1936 21. Крилаш, Младост (Р) и Манастирица по 15, Борац 12, Раде Милошевић и Јасеновац по 10,  Задругар 1947 9, Бата Булић 8, Омладинац (Б) и Слога 1952 по 7, Јединство (К) 5, Радннички (К) и Полет по 4.

ФУДБАЛ –ГРАДСКЕ ЛИГЕ – ДУНАВ и МЛАВА

 

ДУНАВ-Резултати 5. кола: Дунавац-Сопот 3:1. БСК – Дунав 4:1. Батовац-Морава 1932 4:2. МИП Мајдан-Моравац 1933 5:0. Слога 1932-Пролетер 1932 3:0.

      Табела: Батовац 15, БСК 1931 и Дунавац по 13, МИП Мајдан 9, Морава 1932 8, Сопот и  Слога 1932 по 6, Дунав, Моравац 1933 по 1, Пролетер 1932 (-1).

     МЛАВА–Резултати 5. кола: Бели орао-Слога (Дрмно) 3:7. Напредак (Б)-Напредак 1934 (Набрђе) 1:0. Земљорадник 1932-Металац 4:0. Победа-Слога 1936 4:0. Слободан: Војвода Миленко.

       Табела: Напредак (Б) 15, Слога (Д), Напредак 1934 и Земљорадник  по 9, Победа и Бели орао по 6, Војвода Миленко 4, Металац 1 и Слога 1936 (К) 0.

                                                                                                   Раде  Сандић