2020-09-01T22:51:43+02:00 2. септембра, 2020. 06:00 |

Са спортских терена …

АТЛЕТИКА – НОВИ УСПЕСИ АК ПОЖАРЕВАЦ  

Штафета на трећем месту  

На првенству Србије за јуниоре одржаном у Крушевцу, Катарина Рогожарски освојила је треће место у трци на 3.000 метара.
Штафета 4Х400 у саставу Милена Милановић, Јелена Јовановиће, Кристина Стојановић и Јелена Живковић освојила је треће место на првенству Србије.


МАЛИ ФУДБАЛ – КМФ „ПОЖАРЕВАЦ“  

Турнир ипак стартује

КМФ „Пожаревац“ је на гостовању у Вршцу победио друголигаша Форум 6:2. То је била прва утакмица провере. Наредна акција овог клуба је турнир „Трофеј Пожаревца“, који се игра 5. септембра у хали СЦ „Пожаревац“.


ОДБОЈКА – МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР У КРАГУЈЕВЦУ  

Два пораза Младог радника

На Меоријалном турниру „Легенде Радничког“, који је посвећен минулим асовима крагујевачког клуба Александру Гиговићу и Дејану Брђовићу учествовала су три клуба: .Млади радниик (Пожаревац), Раднички (Крагујевац) и Ниш. Победник је Раднички, Ниш је други, а Млади радник трећи. Резултати: Раднички – Млади радник 3:0 (25:22, 25:17, 25:20), Ниш -Млади радник 3:2. Раднички – Ниш 3:0 (25:23, 25:17, 25:17).


ФУДБАЛ – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ – ЖЕНЕ  

Нови пораз Пожаревљанки

РЕЗУЛТАТИ 4. КОЛА: Слога (Земун) – ТСЦ (Кањижа) 1:1. Војводина (Нови Сад) – Црвена звезда (Београд) 1:2. Колубара (Лазаревац ) – Земун 0:2. Пожаревац – Спартак (Суботица) 0:2. Раднички 1923 (Крагујевац) – Машинац Трејс (Ниш) 1:2.
ТЕБЕЛА: Спартак 12, Машинац Трејс 9, Слога 8, ТСЦ 7, Војводина, 6, Црвена звезда 5, Земун 4, Пожаревац и Колубара по 3, Раднички 1923 0.


ФУДБАЛ – СРПСКА ЛИГА-ЗАПАД  

Петровчани узели бод у Рашкој

РЕЗУЛТАТИ 3. КОЛА: Тутин – Јединство (Уб) 1:0. Таково (Горњи Милановац) – Будућност Крушик 2014 (Ваљево) 1:1. Бане 1931 – Слога 33 (Петровац на Млави) 1:1. Смедерево 1924 – ГФК Слобода (Ужице) 1:0. Железничар (Лајковац) – Млади радник 1926 (Пожаревац) 2:0. Шумадија (Аранђеловац) – Сушица (Крагујевац) 0:3. Будућност (Ариље) – Трепча (Косовска Митровица) 1:1. Мачва 1929 (Богатић) – Слога (Пожега) 2:3. Гружа – Јошаница (Нови Пазар) 1:1.
ТАБЕЛА: Сушица 9, Будућност Крушик 2014. и Слога (П) по 7, Млади радник 1926 и Тутин по 6, Будућност( А) и Трепча по 5, Мачва 1929, ГФК Слобода, Слога 33, Железничар и Гружа по 4, Смедерево 1924 3, Таково 2, ,Јединство Јошаница и Бане 1931 по 1, Шумадија (А) 0.


ЗОНА – ПОДУНАВСКА – ШУМАДИЈСКА  

Рабровци изненадили Кучевљане

РЕЗУЛТАТИ 2. КОЛА: ОФК Напредак (Марковац) – Морава (Велика Плана) 0:1. ВГСК – Петар Добрњац (Добрње) 3:2. Слога (Милатовац) – Рудар (Стамница) 3:1. Борац (Жабари) – ОФК Аранђеловац 1979 0:4. Звижд(Кучево) – РСК (Раброво) 0:1. Карађорђе(Топола) – Јасеница 2017. (Смедеревска Паланка) 1:1. Ђердап (Голубац) – Поморавље (Влашки До) 1:2. Пролетер Михајловац – Слобода (Липе) 5:0. Борац 1932 (Раља) – Слога (Баточина) 1:2.
ТАБЕЛА: ОФК Аранђеловац, Поморавље и РСК по 6, Пролетер Михајловац, Јасеница 2017 и Слога (Б) по 4, Петар Добрњац, Ђердап, Рудар (С), Слога (М), ВГСК и Морава ВП по 3, Карађорђе 1, Звижд, ОФК Напредак, Борац (Ж) и Слобода 0.


БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА  

Костолчани силни у Манастирици

РЕЗУЛТАТИ 2. КОЛА: Напредак 1936 – Рудар (Крепољин) 1:0. Трговачки (Петровац на Млави) – Борац (Кленовник) 2:2. Младост (Бискупље) – Млава (Мало Лаоле) 2:1. Интеграл (Батуша) – Сираково 6:1. Вихор (Маљуревац) Слога (Лучица) 0:1. Слога (Буровац) – Обилић (Живица) 1:5. Манастирица – Рудар 2001 (Костолац) 0:7. Будућност (Везичево) – Напредак Симићево 0:0. Железничар (Пожаревац) – Омладинац (Шетоње) 3:0.
ТАБЕЛА: Рудар 2001, Обилић и Железничар по 6, Напредак (С), Интеграл, Борац (К), Слога (Л) и Младост (Б) по 4, Омладинац (Ш) и Напредак 1936 по 3, Трговачки 2, Млава (МЛ), Будућност (В) и Сираково по 1, Вихор, Рудар (К), Манастирица и Слога (Б) 0.


ФУДБАЛ – МФЛ „ДУНАВ“  

Волуја повела коло

РЕЗУЛТАТИ 2. КОЛА: Житковица – Млади борац (Мајиловац) 4:0. Стиг 1955 (Берање) – Напредак (Бубушинац) 6:2. БСК 1931 (Брежане) – Млава (Братинац) 1:2. Барич – Слога (Мустапић) 3:1. Напредак (Пољана) – Полет (Волуја) 1:5. Батовац – .Борац 2016 (Доња Крушевица) 4:1. Дизел (Баре) – Љубичево 4:3. Пек (Кусиће) – Баштован (Царевац) 0:2.
ТАБЕЛА: Полет 6, Стиг 1955, Баштован 2015, Дизел и Млава (Б) по 4, Житковица ,Љубичево, Барич Баштован, БСК 1931, Напредак (Б) и Борац 2016 по 3, Пек, Слога (М), Напредак (П) и Млади борац 0.


ФУДБАЛ – МФЛ „МЛАВА“  

У Сибници пала „осмица“

РЕЗУЛТАТИ 2. КОЛА: Задругар 1947 (Табановац) – Борац (Велико Лаоле) 3:0. Бата Булић (Бистрица) – Слога 1952 (Велики Поповац) 4:4. Забрђе 1936 – Полет (Суви До) 1:0. Раде Милошевић (Дубочка) – Раднички (Кнежица) 2:3. Победа 1953 (Осаница) Слога 1945 (Велико Село) 2:2. Ударник (Сибница) – Јединство (Каменово) 8:0. Јасеновац – Борац (Вуковац) 2.1. Младост (Рановац) – Крилаш (Ћовдин) 2:0.
ТАБЕЛА: Младост (Р) и Раднички (К) по 6, Победа 1953, Слога 1945 и Јасеновац по 4, Ударник, Борац (В), Задругар 1947, Забрђе 1936 и Борац (ВЛ) по 3, Бата Булић 2, Слога 1952, Полет (СД) и Крилаш по 1, Раде Милошевић и Јединство (К) 0.

                                                                            Раде Сандић