На Тргу ослобођења у Пожаревцу отворен је 17. Фестивал цвећа. Главни циљ манифестације је подстицање озелењавања урбаних средина, оплемењивање јавних простора и буђење креативности код грађана.
Пожаревљани, данас и сутра, имају прилику да виде више од 120 узгајивача цвећа и цветног материјала из Србије, који представљају своју богату понуду садница цвећа, четинара, украсног биља, кактуса, зачинских и ароматичних биљака, баштенских украса и декорација.
НАЈЛЕПШИ ШТАНДОВИ
За излагаче који су се највише потрудили око уређења штанда, Туристичка организација Града Пожаревца, под покровитељством Града Пожаревца, припремила је новчане награде и дипломе.
Ове године, награда за најбољи расадник, припала је Расаднику „Динић“ из Великог Шиљеговца -Крушевац.
Другу награду заслужио је Расадник „Ђорђевић“ из Раче, за разноврсност сезонског цвећа.
Треће место припало је РПГ „Иван Миладиновић“ из Свилајнца, за најбољи штанд зачинског биља и кактуса.
О победницима пожаревачког 17. Фестивала цвећа одлучивао је жири у саставу Лазар Ђуровић и Лидија Николић, мастери пејзажне архитектуре и Драгана Чепкеновић, мастер инжењер хортикултуре.
Награде су уручили директор Туристичке организације Града Пожаревца Василије Балдић, мастер инжењери пејзажнре архитектуре, Лазар Ђуровић и Лидија Николић.
БОЈЕ И МИРИСИ ОДИШУ ЦЕНТРОМ ГРАДА
У оквиру званичног отварања, припремљен је културно-уметничким програмом у коме су учествовала деца из Предшколске установе „Љубица Вребалов“ Пожаревац и Културно-уметничког друштва „Младост“ Пољана.
Фестивал је отворио директор Туристичке организације Града Пожаревца Василије Балдић, који је поздравио све излагаче који су током свих ових година квалитетом својих производа подизали и реноме овог фестивала.
-Драго ми је што излагачи и ове године нису дошли само из наше околине, већ и из удаљенијих места Србије. Тај број се сваке године увећава, што иде у прилог нашој намери, да ова веза цвећа буде једна од најважнијих у нашој земљи. Поред прелепе слике града и градских улица, сви посетиоци имаће прилике да се снабдеју неким, будућим украсом своје баште или терасе. Фестивал цвећа једна је од првих манифестација на отвореном, у календарској години у Пожаревцу. То је уједно и позивница, нарочито гостима из других градова и држава, да нас поново посете, рекао је Балдић.
Фото: В. Милић и И. Радоњић