Клуб практичног стрељаштва „Shooting Academy Dejan Vukojević“ је за само три године свог постојања, доспео  на прво место у државној I.P.S.C. лиги, Савеза за практично стрељаштво Србије. Клуб је завршио 2020. годину са другим местом екипно, другим местом појединачно за Предрага Васића и трећим у категорији сениора, за Миодрага Прљинчевића.  Тим је 2021. године освоји прво место у Лиги за практично стрељаштво Србије. Такође су државни прваци на Државном првенству Савеза за практично стрељаштво Србије, а бележе и освојено прво место на међународном Алса про купу. У укупном појединачном пласману Дејан Вукојевић је освојио 3. место на крају Лиге Србије 2021, као и 2. место на Државном првенству Србије.

Осим тренинга и такмичења, мисија „Shooting Academy Dejan Vukojević“ је и едукација младих, упознавање са коришћењем ватреног оружја и вештином практичног стрељаштва, а све са циљем подизања свести друштва о спорту који спада у екстремне, али је такође један од најбезбеднијих екстремних спортова. Још једно богатство Академије је ново стрелиште у околини Пожаревца, на коме ће академци и сви љубитељи овог спорта моћи да несметано уживају у  заједничким активностима. Такође, Академија нуди своје курсеве из области вештина преживљавања и борилачких вештина.

Човек који је своју визију претворио у дело и одлучио да вештину, дисциплину, знање и искуство пренесе својим ученицима, јесте оснивач Дејан Вукојевић, по образовању мастер инжењер машинства. Био је најбољи спортиста града Пожаревца, најбољи спортиста војске Србије, вишеструки првак државе у практичном стрељаштву, првак државе у тимској конкуренцији, лиценцирани инструктор у рангу мастера испред Савеза за практично стрељаштво Србије. Сви ови резултати су условили да Вукојевић буде члан репрезентације Србије дуги низ година где је имао прилику да учествује на више европских и светских првенстава  и разним европским такмичењима.