„МЛАДИ РАДНИК 1926“ – „ЖЕЛЕЗНИЧАР“  4:2  (3:0)

За свој 95. рођендан пожаревачки српсколигаш Млади радник 1926 је у трофејну витрину унео и велики пехар победника финала купа ГФС Пожаревац. У првом полувремену, лаки и прецизни голови Јована Михајовића (2) и Горана Милетића за убедљиво вођство од 3:0, као да су успавали „црвене“. Мада је тренер Зоран Ранђеловић од  46. минута, у игру увео петорицу резервиста, допуштено је да се Железничар, члан Браничевске окружне лиге, размахне и ухвати прикључак (3:2). Зоран Милетић је дао евро-гол, волеј ударцем са 20 метара, а  Дејан Стевић, који је пропустио три зицер шансе, успева ипак, да савлада Немању Недељковића. Искључење Мирољуба Продановића због другог жутог картона имало је утицаја на однос снага на терену у задњих десет минута, па је Ненад Ђурђевић, лепим голом, минут пре краја финалног сусрета потврдио сигурну победу свога тима.

Пехаре и медаље уручили су: Аца Илић, потпредседник ГФС Пожаревац, Зорану Милетићу, капитену Железничара и Милан Јовић, члан Градског већа задужен за спорт,  Милошу Ђорђевићу, капитену Младог радника 1926.

Градски стадион – Гледалаца: 200. Судије: Драган Николић (Пожаревац) 8. Помоћници: Александар Станковић (Костолац) 8 и Маја Милошевић 8 (Пожаревац). Четврти судија: Игор Дубајић (Пожаревац). Делегат: Владан Јовић (Бубушинац). Стрелци: Михајловић у 8 и 32, Лепојевић у 15, Ђурђевић у 89. за Млади радник 1926, а Милетић у 70. и Стевић у 72. минуту за Железничар. Жути картони: Тасић, Стојановић, Ивић (Млади радник 1926), Продановић (Железничар). Црвени картон: Продановић (Железничар) у 80. минуту.

„МЛАДИ РАДНИК 1926“: Недељковић 7, Соколовић 7 (Лакота 7), Сочанац 7,   Стојановић 7 , Баждаревић 7(Красић 7) Ђукић 7(Ђорђевић 7),   Јовановић 7(Ивић 7), Сехапи 7, Михајловић 8, Лепојевић 8 (Ђурђевић 7,5), Тасић 7.

„ЖЕЛЕЗНИЧАР: Миливојевић 7,5, Станковић 7, Кочић 7 (Ми. Живковић 7),  Ма. Живковић 7, Продановић 7,  Милошевић 7 (Јовановић 7), Аврамовић 7,5, Крстић 7, Д. Стевић 7,5, Милетић 8 (Стојковић 7) и П. Стевић 7.

Играч утакмице: Јован Михајловић (Млади радник 1926).

Текст и фото: Р. Сандић