На завршном такмичењу КУП-а Србије одржаном у Костолцу, гимнастичари Партизана поново су забележили добар резултат. Екипно су заузели 2. место. У појединачној конкуренцији у гимнастичком вишебоју Урош Петровић освојио је 4. место док је Петар Вефић био 5.

У финалу по справама проглашени су резултати постигнути у квалификацијама, па је тако на партеру Лука Живановић освојио 3. место док је Урош Петровић био 6. На коњу са хватаљкама доминирао је Богдан Михајловић освојивши 1. место, Вефић 5. на круговима Урош 3, Вефић 8. На прескоку Лука Живановић злато, Вефић 5. На разбоју Урош 4, а Вефић 6. и на вратилу Урош 5. и Вефић 6. место. Треба рећи да Вефић није вежбао у другом колу Купа па је и пласман квалитетнији изостао.

Финале пионирске гимнастичке лиге

Финално такмичење за млађе категорије одржано је у Костолцу прошле недеље.  Запажамо добре резултате  гимнастичара Костолца који требају да се развију у нове шампионе,  који ће заменити Маровића, Вефића, Уроша и друге који су већ сениори.

У најмлађој категорији имали смо екипу састављену од три вежбача и то Прва селекција Вукан Комљеновић, Вук Ранковски и Реља Милетић.  У финалу су наступили Вукан на круговима и прескоку 8. место и 7. место на разбоју док је Вук Ранковски  био на коњу 5. и 8. на братилу.

У категорији мало старијих вежбача, 2. селекција, доминирао је Виктор Асановић освојивши 4 златне (партер, коњ, прескок и разбој) и  2 сребрне медаље на круговима и вратилу.

Код вежбача 3. селекције доминирао је вежбач Костолца Душан Милојевић освојивши 4 златне (кругови, прескок, разбој, вратило) и 2 сребрне на партеру и коњу са хватаљкама. Други представник Костолца у овој категорији Петар Видаковић освојио два 6, једно 7. и два 8. места.

Код најстаријих вежбача, 4. селекције, Костолац је представљао Павле Видаковић који је освојио 2 бронзане медаље (разбој и вратило), на партеру 4, на коњу са хватаљкама и прескоку  7. место и 5. на круговима.

Тренер Аца Антић одредио је Виктора Асановића и Душана Милојевића да се такмиче на Међународном такмичењу меморијал „Лаза Крстић и Марица Ђелатовић“ у Новом Саду и од њих очекује позитивне резултате.                                                                                                     Д.М.