2017-12-13T10:12:53+01:00 13. децембра, 2017. 10:05 |

КАДЕТСКО ПРВЕНСТВO БРАНИЧЕВСКОГ ОКРУГА У ШАХУ

У Основној школи „Краљ Александар Први“ у Пожаревцу,  организовано  је Кадетско првенство Браничевског округа у шаху. У конкуренцији кадета и кадеткиња од 8 до 18 година, учествовала су 82 такмичара. За финални турнир првенства Централне Србије пласирало се првих 10 играча у свим старосним групама.

Троје првопласираних такмичара у свим групама, награђено је медаљама, које је обезбедио Шаховски савез Браничевског округа.

Освајачи медаља:

Кадети до 8 година– 1. Марио Грубјешић – предшколско; 2. Милован Суботић (ОШ „Д. Обрадовић“); 3. Виктор Барнић (ОШ „Д. Максимовић“).

Кадети до 10 година – 1. Стефан Ракић (ОШ „Д. Обрадовић“); 2. Лазар Трајковић (ОШ „Д. Обрадовић“); 3. Душан Петровић (ОШ „Свети Сава“).

Кадети до 12 година – 1. Душан Ракић (ОШ „Краљ Александар Први“); 2. Стеван Радојковић (ОШ „Д. М. Рођа“ Смољинац); 3. Вељко Стефановић (ОШ „Краљ Александар Први“).

Кадети до 14 година – 1. Петар Илић (ОШ „Д. М. Рођа“ Смољинац); 2. Костантин Канђолас (ОШ „Краљ Александар Први“); 3. Огњен Јоксимовић (ОШ „Д. Обрадовић“)

Кадети до 16 година – 1. Вукашин Обрадовић (ОШ „Д. Обрадовић“); 2. Никола Николић (Политехничка школа Пожаревац); 3. Димитрије Херман (ОШ „Краљ Александар Први“).

Кадети до 18година – 1. Михајло Миленковић (Пожаревачка гимназија); 2. Александар Миловановић (Политехничка школа); 3. Марјан Маринковић (Гимназија Велико Градиште).

Кадеткиње до 8 година – 1. Петра Арсенков (ОШ „Б. Булић“ Петровац на Млави); 2. Лена Милутиновић (ОШ „Б. Булић“ Петровац на Млави); 3. Наталија Стојадиновић (предшколско).

Кадеткиње до 10 година – 1. Наталија Јовановић (ОШ „Д. Обрадовић“); 2. Анђела Рајић (ОШ „Б. Д. Козица“ Кличевац); 3. Сара Томић (ОШ „Д. М. Рођа“ Смољинац).

Кадеткиње до 12 година – 1. Ана Обрадовић (ОШ „Д. Обрадовић“); 2. Ана Костић (ОШ „Д. Обрадовић“); 3. Јована Јеремић (ОШ „Краљ Александар Први“).

Кадеткиње до 14 година – 1. Сара Стошић (ОШ „Краљ Александар Први“); 2. Вања Марковић (ОШ „Б. Булић“ Петровац на Млави); 3. Катарина Рајић (ОШ „Б. Д. Козица“ Кличевац).

Кадеткиње до 16 година – 1. Марија Петровић (ОШ „Д. Обрадовић“).