У Љубљани је од 17. до 19. новембра одржано 23. Балканско карате првенство за кадете, јуниоре и млађе сениоре. Овом приликом хала „Тиволи“ угостила је преко  1000 тaкмичaрa из 13 зeмaљa, док је као члан репрезентације боје Србије сјајно бранио млади Пожаревљанин из Карате клуба „Младин радник“ Андреј Арсић. Он је наступао у спортским борбама кадета у категорији -57 килограма и у веома јакој конкуренцији заслужено освојио треће место доневши Србији бронзану медаљу.

У првом колу Балканијаде Арсић је победио репрезентативца Турске резултатом 6:0, у другом изгубио од такмичара БиХ са 2:0, а у репасажу победама против такмичара из Хрватске (3:1), Бугарске (3:0) и Грчке (3:0) заблистао бронзаним одличјем.

Како истиче председник Карате клуба „Млади радник“ Зоран Вићић, ова сезона за Арсића била је изузетно успешна:

– Током такмичарске 2023. године Андреј је освојио титулу победника Купа Србије, победио на Првенству Србије за кадете, освојио треће место на Првенству Србије за јуниоре а исти успех постигао на Школском првенству Србије. Најсвежијим резултатом и бронзом на Балканском првенству у Словенији учврстио је место у репрезентацији Србије и од њега у наредној сезони како у Клубу тако и државном тиму очекујемо још боље резултате.