ПОЖАРЕВАЦ – ПАРАЋИН 83:66

9 .-милош ђорђевић изводи лсободно бацање ( 19:20, 22:17, 28:18, 15:11 )

Хала: КСЦПожаревац“. Гледалаца: 400. Судије: С.Милојевић (Крагујевац) и М.Глигоријевић (Смедеревска Паланка).

ПОЖАРЕВАЦ: Сандић 7 (1), Антић, Кукољ, И.Папић 20 (3), Стојановић 11, Биговић 10 (2), Ђорђевић 21 (2), Огњановић 2, Шакотић, Станковић 12 (1), Нешковић, Ј.Папић.

ПАРАЋИН: Топличанин 16 (4), Момировић 4, Ранђеловић 15 (2), Јоцић, Тодоровић, Ђорђевић, Јовановић 16 (4), Михајловић, Јаћимовић 4, Милетић 9, Радовановић 2, Вујаклија.

Играч утакмице: Милош Ђорђевић (Пожаревац).

Дерби је оправдао очекивања. Две водеће екипе су у дивном амбијенту играле пожртвовано и борбено са пуно атрактивних потеза. Пожаревљани су уложили максимум снаге и знања да победе што је и остварено, али радост би била још већа да су постигли 23 коша више од противника. Слаб почетак и лоше отварање прве четвртине (19:20) су спутали испуњење те, преко потребне кош разлике. Бодрени са трибина бројним навијачима, домаћи играчи успевају да се у других десет минута издигну и да полувреме добију са 41:37. У наставку опет велика борба да би на крају победа била остварена са 17 кошева разлике, али то није било довољно за остварење високе победе (+23) којом би се капарисало прво место и сигуран улазак у виши ранг.

Нада није угашена. Напротив већ у следећем колу, може бити све кристално јасно по питању првака. Пожаревљани треба да победе Трепчу у Косовској Митровици, а Параћинци у Свилајнцу екипу Радничког. Од исхода ова два, такође дерби сусрета, зависи која ће екипа бити прва, Пожаревац или Параћин?

Текст и фото:Р.Сандић