Одбојкаши Младог радника из Пожаревца пласирали су се у финале Купа Србије након двомеча са крагујевачким Радничким. Пожаревљани су се радовали  након пораза на свом терену са максималних 3:0 (25:23, 25:22, 25:18), јер се Млади радник захваљујући бољем поен количнику, и то за само два поена, надвисио противника. Подсетимо, у првом мечу у Крагујевцу, играчи из Пожаревца су славили резултатом 3:0 по сетовима.

Немајући куда, знали су Алекса Брђовић и његови играчи да им је у овом мечу потребан максимални тријумф уз што мањи број препуштених поена ривалу. Повели су тако гости са 9:6, али је тим Небојше Протића ухватио прикључак и поравнао резултат (11:11), да би ускоро поенима Гмитровића, али и заслугама остатка екипе, у завршницу ушао у бољем расположењу (21:18). Када су домаћи већ видели себе у финалу, као и релаксирани остатак меча, гост је са пет поена узастопних преокренуо резултат и повео са 1:0.

Раднички је био бољи ривал на старту и другог сета, повели су са 9:6, да би у наставку само повећали своје вођство на 12:7 и 18:13. Нису се на томе зауставили Крагујевчани, већ су и у завршници наставили у истом ритму, што им је омогућило да у финишу поведу са 22:16. Тада Пожаревљани улазе у серију, али до броја 25 први стижу гости, док су се домаћи зауставили на цифри 22 у другом сету.

У трећем сету, мање се гледала одбојка а више математика, како играчи тако и публика. Гости су гледали да смање грешке на минимум, али и не дозволе домаћем Младом раднику да пређе цифру од 16 освојених поена. Млади радник  је одједном већи део баласта који им је стајао на леђима након налета гостију пребацио играчима Радничког, којима само освајање сета није било довољно.

Преломни моменат догодио се при резултату 20:16, у корист гостију, када је Раднички са два везана поена наговестио да може да изнуди златан сет. Ипак, сјајни Гмитровић је успешним нападом својој екипи донео толико жељени 17. поен, након чега је почело славље на терену уз уздах олакшања свих на трибинама. Раднички је славио до краја са 25:18, остваривши такозвану Пирову победу.