Такмичари костолачког Спортско – риболовног друштва „Дунавац“ успешно су наступали на Фидер државном првенству. Пецало се у Белој Цркви, на каналу ДТД Kајтасово, 27. и 28. маја.
Лазар Сузић је у конкуренцији од 58 такмичара из целе Србије заузео 11. место. Првог дана освојио је прво место у сектору са 2.950 поена, другог дана пето место са 1.660 поена. Са 6 секторских пласмана и 4.610 поена, у свом првом наступу, на државном првенству је освојио 11 место.
Владан Милошевић освојио је на Државном првенству Србије, са 15 секторских пласмана и 2.395 поена 35. место.
Оба такмичара СРД „Дунавац“ из Kостолца изборили су право наступа у изборној групи за састав репрезентације Србије за СП 2024. У изборном систему пецају још 6 кола, а 10 најбољих стичу статус репрезетативаца Србије.
Р. Н.