Рукометни клуб „Рудар” савладао је у недељу, 26. новембра, на свом терену екипу Смедерева у оквиру дерби сусрета 10. кола рукометне Супер Б лиге (исток-запад). Крајњи резултат гласио је 32:27, док се на полувреме отишло са нерешеним резултатом (16:16).

Овај сусрет комшијских градова привукао је велики број гледалаца у костолачку Халу спортова, која је била тесна да прими све заљубљенике у рукомет. Они који су успели да пронађу место на трибинама, њих око 600, имали су прилике да виде одличну рукометну представу, достојну дербија другог ранга такмичења.

Прво полувреме било је дефиниција изједначене игре две екипе, што говори и резултат уочи одласка на одмор. Ниједна екипа није дозволила противнику да се „одлепи” на више од два гола, а вођство се мењало неизменично.

Друго полувреме настаило је егал игру све до 35. минута када је при резултату 19:19 екипа Рудара постигла 4 узастопна гола и до краја утакмице је стечену предност искусно одржавала и повећавала.

Дуговечност стручног штаба, мудра смена генерација и фантастична костолачка публика били су у одсудним тренуцима формула за успех која је морала да донесе резултат у утакмици попут ове.

У редовима „Рудара“ головима су се истакли седмоструки стрелци Адријан Мурина и Александар Стојановић, који је проглашен и за играча сусрета. Код екипе Смедерева је поентерски доминирао такође седмоструки двојац, Немања Марјановић и Срђан Јевђеновић.