Рудар-Немањић 27:26

У Спортској хали у Костолцу женски рукометни клуб „Рудар“ је у узбудљивој утакмици савладао екипу ЖРК „Немањић“ из Пожаревца резултатом 27:26 (15:13).

Меч је игран у оквиру Прве регионалне лиге – Група „Б“ и окупио је око 50 посетилаца. Рудар је овом победом забележио пети тријумф, док је екипи „Немањић“ ово био седми пораз у првенству.

Пожаревљанке су добро почеле и у трећем минуту сусрета водиле су са 2:0, головима расположене Јелене Гвоздић. Након ова два гола, она се у овом делу игре више није уписивала у стрелце, али јесу њене колегинице па су чак дошле и до предности од 4 гола разлике у једном моменту. Са пет узастопних голова које су постигле Станковић, Михајловић-Вељковић и два Анђелије Димитријевић, Костолчанке су најпре изједначиле резултат. Потом су за Рудар биле прецизне  Вујчић и капитен екипе Анђела Стојковић, па су после дужег времена домаће прешле у вођство. Ту предност су успеле да задрже до полувремена, па се на одмор отишло резултатом 15:13 за „Рудар“.

Други део игре протекао је у одличној игри и једне и друге екипе, што је резултирало сменама у вођству. Четири минута пре краја резултат је био изједначен (25:25), да би тада поново головима Јоване Вујчић и Анђеле Стојковић стигле до 27. гола.

До краја сусрета „Немањићке“ су успеле да се голом Јелене Гвоздић примакну на гол разлике, а имале су и седмерац у своју корист десет секунди пре краја. Одговорност је на себе преузела Анастасија Симоновић, али се испоставило да је притисак на младу играчицу био превелики, па је погодила стативу за коначних 27:26.

У наредном колу екипа Рудара гостоваће у Кладову екипи „Ђердап“, док ће ЖРК „Немањић“ такође играти у гостима, у Зајечару, истоименој екипи.