2021-03-09T19:24:54+01:00 10. марта, 2021. 07:17 |

Са спортскох терена

СРПСКА ЛИГА „ЗАПАД“

Резултати 18. кола: Јединство – Будућност Крушик 2014   3:1; Слога 33 – Тутин 3:1; ГФК Слобода – Таково 0:1; Млади радник 1926 – Бане 1931   3:0; Сушица – Смедерево 1924   0:0; Трепча – Железничар 1:1; Слога (П) – Шумадија 3:0; Јошаница -Будућност 1:1; Гружа – Мачва 1929   1:3.

Табела: Слога (Пожега) 48 бодова, Будућност (Ариље) 37, Мачва 1929 (Богатић), Трепча (Косовска Митровица) и Јединство (Уб) по 30 бодова, Будућност Крушик 2014 (Ваљево) и Млади радник 1926 (Пожаревац) по 29, Сушица (Крагујевац), ГФК Слобода (Ужице) и Слога 33 (Петровац на Млави) по 28, Таково (Горњи Милановац) 27 бодова, Смедерево 1924 и Железничар (Лајковац) по 23, Тутин 21, Јошаница (Нови Пазар) 18, Шумадија (Аранђеловац) 9, Гружа 7, Бане 1931 (Рашка) 6.


ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА ЗОНА

Резултати 18. кола: ОФК Напредак – Борац 1932   1:0; ОФК Михајловац – Слога 4:1. Ђердап – Слобода 0:1; Карађорђе – Поморавље 2:1; Звижд – Јасеница 2017  1:0; Борац – РСК 0:1; Слога – ОФК Аранђеловац 1979   0:2; ВГСК – Рудар 0:2; Морава – Петар Добрњац 4:2.

Табела: РСК (Раброво) 41 бод, ОФК Аранђеловац 1979   35, Морава (Велика Плана) 33, ОФК Михајловац 32 бода, Карађорђе (Топола) и Слога (Баточина ) по 30, Поморавље (Влашки До) и ВГСК (Велико Градиште) по 28 бодова, Рудар (Стамница) 25, Звижд (Кучево) и Јасеница 2017 (Смедеревска Паланка) по 23, Борац 1932 (Раља) и Ђердап (Голубац) по 17 бодова, Слобода (Липе) 16, Борац (Жабари) 14, Петар Добрњац (Добрње) 9, Слога (Милатовац) 8, ОФК Напредак (Марковац) 7 бодова.


КУП ГФС ПОЖАРЕВАЦ

Резултати 1. кола: БСК 1931 (Брежане) – Слога 1932 (Ћириковац) 2:1; Земљорадник (Трњане) – Млава (Братинац) 2:2 (4:3); Моравац 1933 (Драговац) – Љубичево 2:6; Батовац – Напредак Бубушинац 2:2 (2:4); Војвода Миленко (Кличевац) – МИП-Мајдан (Пожаревац) 3:0; Победа (Стари  Костолац) – Железничар (Пожаревац) 0:4; Напредак 1934 (Набрђе) – Дунавац (Петка) 4:2; Слога 1936 (Касидол) – Маргум (Дубравица) 0:3; Металац (Пожаревац) – Дунав (Острово) 3:1; Слога (Дрмно) – Бели орао (Брадарац) 4:3; Напредак (Пољана) – Морава 1932 (Пругово) 5:4; Обилић (Живица) – ВИХОР (Маљуревац) 1:1 (3:1); Сопот (Пожаревац) – Слога (Лучица) 1:3; Стиг 1955 (Берање) – Пролетер 1932 (Пожаревац) 1:4; БОРАЦ (Кленовник) – Дизел (Баре) 4:0.


СУПЕР ЛИГА (Ж)

Резултати 15. кола: Војводина – Слога 1:0; ТСЦ – Колубара 2:1; Црвена звезда – Пожаревац 3:3; Земун – Раднички 1923   4:1; Спартак – Машинац Трејс 6:0.

Табела: Спартак (Суботица) 43 бода, Црвена звезда (Београд)  и Машинац Трејс (Ниш) по 31 бод, Слога (Земун) 28, ТСК (Кањижа) 22, Војводина (Нови Сад) 18, Пожаревац и Земун по 12 бодова, Раднички 1923 (Крагујевац) 8, Колубара (Лазаревац) 7 бодова. 


АТЛЕТИКА – ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО У ДВОРАНИ

У атлетској дворани „Београд“, у недељу, 7. марта, на првенству Србије, чланице АК „Пожаревац“ Маша Рајић (800 метара) и Јања Ранђеловић (1.500 метара) освојиле су трећа места и донеле две бронзане медаље.


СТОНИ ТЕНИС – СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ – АУТ

ПЛЕЈ – АУТ (14. коло): Таурунум – ТСЦ 1:4; Ада – Стенес 4:1; Пожаревац –Спартак Ифостуд 1:4.

Табела: Стенес (Зрењанин) 22 бода, Спартак Инфостуд (Суботица) 21, Ада 19, Пожаревац 17, Таурунум (Београд) и ТСЦ (Бачка Топола) по 16 бодова.


КОШАРКА – ПРВА  ЛИГА „ЗАПАД“  (ПЛЕЈ – ОФ)

Резултати 4. кола: Студент ББ – Плана 91:84; Златар – Свилајнац 84:73; Чачак 94 – Пожаревац 100:82; Ивањица – Зекас 74:77.

Табела: Чачак 94   20 бодова, Плана 17, Студент (Бајина Башта) 16, Златар (Нова Варош) 15 бодова, Пожаревац 14, Зекас 75 (Рача) и Свилајнац по 13, Ивањица 12.


РУКОМЕТ – ПЛЕЈ – ОФ ЛИГА (М)

Резултати 3. кола: Војводина – Дубочица 27:16; Раднички – Железничар 1949   27:25; Партизан – Динамо 24:20; Рудар – Металопластика 28:35.

Табела: Војводина (Нови Сад) и Металопластика (Шабац) по 6 бодова, Партизан (Београд) 4, Динамо (Панчево), Железничар 1949 (Ниш), Раднички (Крагујевац) и Дубочица 54 (Лесковац) по 2 бода, Рудар (Костолац) без бодова.

Раде Сандић