У Пожаревцу је одржано Државно полуфинално такмичење у шаху слепих и слабовидих.  На отварању турнира такмичаре је напре поздравио председник Клуба за спорт и рекреацију слепих и слабовидих „Полет“ у Пожаревцу Живослав Ивановић који је шахистима пожелео фер и спортско надметање, уз жеље да победи најбољи.

Од петка до недеље играло се укупно осам кола, темпо игре био је 50 минута плус десет секунди по играчу. У финале су се пласирали Весо Аврам из Суботице који је освојио прво место (6,5 поена), другопласирани Немања Бјелановић из Београда (6 поена), Иван Милосављевић из Прокупља коме је припала трећа позиција (5,5 поена) и Београђанин Стефан Митровић који је освојио четврто место (5 поена).

Ово шаховско такмичење уједно је било и квалификационо. Такмичари који су заузели прва четири места директно су се пласирали у финале.

Финално шаховско такмичење одржаће се у Сокобањи, од 27. јуна до 3. јула, најавио је председник Националног спортског савеза слепих и слабовидих Петар Ранковић.