2020-10-15T09:41:13+02:00 15. октобра, 2020. 09:41 |

Са спортских терена

ОДБОЈКА – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ  (М) 

Пожаревљани победили Крагујевчане

     РЕЗУЛТАТИ 5. КОЛА: Спарак (С) – Нови Пазар 3:0. Ниш – Војводина НС Семе 0:3. Црвена звезда –  Рибница 1:3. Партизан Сокер  – Борац (С) 3:0.  Млади радник – Раднички 3:1. 

     ТАБЕЛА: Рибница (Краљево) 15, Војводина НС Семе (Нови Сад) 12, Млади радник (Пожаревац) 10, Ниш 8, Црвена звезда (Београд) и Партизан (Београд) по 7, Раднички (Крагујевац) i  Спартак (Суботица) по 6,  Борац (Старчево) 1 и Нови Пазар 0.


РУКОМЕТ – СУПЕР ЛИГА  СРБИЈЕ ( М ) ГУПА „Б“

Костолчани повели трку 

     РЕЗУЛТАТИ 2. КОЛА: Раднички – Шамот 65 33:28. Обилић – Рудар  24:27, Црвена звезда – Нова Пазова 33:32. Металопластика – Железничар 1949 27:27.

     ТАБЕЛА: Рудар (Костолац) 4, Железничар 1949 (Ниш) и Металоопластика (Шабац) по 3, Раднички (Крагујевац), Обилић (Београд) и Црвена звезда (Београд) по 2, Нови Пазар и Шамот 65(Аранђеловац) 0.


КОШАРКА – ПРВА РЕГИОНАЛНА ЛИГА – ЗАПАД „А“

Стартни пораз у Крагујевцу

     РЕЗУЛТАТИ 1. КОЛА: Раднички  1950 (Крагујевац) – Млади радник (Пожаревац) 76:67. Јагодина – Свилајнац Компо 89:74. Зекас (Рача) – Плана (Велика Плана) 89:94. Слога Елите (Краљево) – Смедерево 1953  88:78.


ФУДБАЛ – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (Ж)

Друга победа Пожаревљанки

      РЕЗУЛТАТИ 9. КОЛА: Земун – Слога 1:2. Црвена звезда – Спартак 1:1. ТСЦ – Машинац Трејс 1:3. Војводина – Раднички 1923 1:2. Колубара – Пожаревац  1:2.

     ТАБЕЛА: Спартак (Суботица) 25, Машинац Трејс (Ниш) 19, ТСЦ (Кањижа) 17, Слога (Земун) 16, Црвена звезда (Београд) 15, Војводина (Нови Сад) 11, Земун 8, Пожаревац 7, Раднички 1923 (Крагујевац) и Колубара (Лазаревац) по 4.


ФУДБАЛ – СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД 

Без победника на Вашаришту

    РЕЗУЛТАТИ 10. КОЛА: Јединство – Сушица  2:1. Млади радник 1926 –  Трепча 0:0. ГФК Слобода – Слог(П) 0:2. Слога 33 –  Јошаница  1:1. Будућност Крушик 2014 (Ва) – Гружа 2.1. Тутин – Мачва 1929 1:0. Таково –  Будућност (Ар)  0:2.  Бане 1931 – Шумадија  1:1.  Смедерево 1924  –  Железничар 3:3.      

      ТАБЕЛА: Слога (Пожега) 26, Млади радник 1926 (Пожаревац) 19,  Будућност (Ариље) и Слога 33 (Петровац на Млави) по 18, Будућност Крушик 2014 (Вааљево) и Железничар (Лајковац) по 17, Сушица (Крагујевац)  и ГФК Слобода (Ужице) по 16, Таково (Горњи Милановац), Трепча (Косовска Митровица), Тутин и Смедерево 1924  по 15, Мачва 1929 (Богатић)  14, Јединство (Уб) 12, Гружа 4, Шумадија (Аранђеловац) и Јошаница (Нови Пазар) по 4, Бане 1931 (Рашка) 3.


ЗОНА ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА

Влашкодолци стали у Раброву

      РЕЗУЛТАТИ 9. КОЛА: Јасеница 2017 – ОФК Напредак 0:1. РСК – Поморавље 1946 2:0. ОФК Аранђеловац 1979 – Слобода 3:0. Рудар (С) – Слога (Б) 3:0. Петар Добрњац – Борац 1932 3:3. Морава (Велика Плана) – Пролетер Михајловац 0:0. ВГСК – Ђердап 3:0. Слога (М) – Карађорђе 3:1.   Борац (Ж) – Звижд 3:3.   

     ТАБЕЛА: ОФК Аранђеловац 22, Морава ВП и РСК (Раброво) по 19,   ВГСК (Велико Градиште) и Рудар (Стамница) по 15, Слога (Баточина) 13, Поморавље (Влашки До) 12, Петар Добрњац (Добрње) 11, Карађорђе (Топола) и ОФК Напредак (Марковац) по 10, Пролетер Михајловац, Борац 1932 (Раља), Јасеница 2017 (Смедеревска Паланка) и Звижд (Кучево) по 9,   Ђердап (Голубац) и Борац (Жабари) по 8, Слога (Милатовац) 5, ОФК  Напредак и Слобода (Липе) 4. 


БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

 „Експрес“ заустављен у Петровцу 

      РЕЗУЛТАТИ 11. КОЛА: Слога (Л) – Напредак 1936 2:2. Сираково -Обилић 3:3. Млава (МЛ) – Рудар 2001 1:3.  Борац – Напредак Симићево  1:0. Рудар (Кр) – Омладинац 0:3. Трговачки – Железничар 2:1. Младост – Будућност 1:3.  Интеграл  – Манастирица 4:0. Слободан – Вихор 3:0.  

     ТАБЕЛА: Рудар 2001 (Костолац) 26, Обилић (Живица) 21, Борац ((Кленовник) 20, Омладинац (Шетоње) и Слога (Лучица) по 18, Интеграл (Батуша) и Сираково по 17, Железничар (Пожаревац), Трговачк (Петровац на Млави) и Напредак 1936 (Велико Црниће)  по 15, Будућност ((Везичево) 14, Рудар (Крепољин) 13, Младост ((Бискупље) 11, Вихор (Маљуревац) 10,  Млава  (Мало Лаоле)  9,  Напредак Симићево 8, Манастирица 0. 


ФУДБАЛ – МФЛ „ДУНАВ

Баштован бољи од Младог борца   

     РЕЗУЛТАТИ 10. КОЛА: Житковица – Напредак (П) 5:1. Батовац  – Барич  5:4. Дизел  –  БСК 1931 0:1. Пек – Стиг 1955 1:3.  Баштован  2015 – Млади борац  1:0.  Љубичево  –  Напредак (Б)  2:1. Борац 2016 – Млава  2:2.  Полет –  Слога  2:1.

     ТАБЕЛА:  Житковица 22, Батовац 21, Дизел (Баре) 20, Млава (Братинац)  19, Полет (Волуја) 18, Баштован 2015 (Царевац) и Љубичево по 16, Напредак (Бубушинац) 15, Барич, Стиг 1955 (Берање) и Борац 2016 (Доња Крушевица) по 14, БСК 1931 (Брежане) и Слога (Мустапић) по 13, Млади борац  (Мајиловац)  7, Напредак  (Пољана)  4, Пек (Кусиће) 0.


ФУДБАЛ – МФЛ „МЛАВА“ 

Крилаш јак у Ћовдину

     РЕЗУЛТАТИ 10. КОЛА: Задругар 1947 – Победа 1953 0:0. Ударник – Раде Милошевић  0:1. Јасеновац – Забрђе 1936 2:1. Младост – Бата  Булић  3:2.  Крилаш – Борац (ВЛ) 3:0. Борац (В) – Слога 1952 3:3. Јединство – Полет  0:1.  Слога 1945 – Раднички 0:1.

     ТАБЕЛА: Младост (Рановац) 27,  Крилаш (Ћовдин) 22, Задругар 1947 (Табановац) и  Јасеновац (Крепољин) по 20,  Раднички (Кнежица) 17,  Победа 1952 (Осаница) 16, Раде Милошевић (Дубочка) и Слога 1952 (Велики Поповац) по 15, Ударник (Сибница) 14, Полет (Суви До), Слога 1945 (Велико Село) и Забрђе 1936 по 11, Бата Булић (Бистрица) 10, Борац (Велико Лаоле)  и  Борац (Вуковац) по  7,  Јединство (Каменово) 0.


 ФУДБАЛ – ГРАДСКА ЛИГА – „МЛАВА“

Пролетер немоћан у Набрђу

      РЕЗУЛТАТИ 5. КОЛА: Металац – Победа 0:1. Земљорадник 1932 – Слога 1936 4:0. Напредак 1934 – Пролетер 1932 5:1. Војвода Миленко  –  Бели орао  2:1. Слободна Слога (Д).

      ТАБЕЛА: Земљорадник 1932 (Трњане) 10, Слога (Дрмно)  9, Бели орао (Брадарац) 8, Металац (Пожаревац), Напредак 1934 (Набрђе) и Војвода Миленко (Кличевац) по 7, Победа (Стари Костолац) 4, Пролетер 1932 (Пожаревац) 3, Слога 1936 (Касидол) 1.


ГРАДСКА ЛИГА ГФС ПОЖАРЕВАЦ  –  „ДУНАВ“

Киша голова у Драговцу

      РЕЗУЛТАТИ 5. КОЛА: Слога 1932 – МИП Мајдан 5:3. Моравац 1933 –  Морава  1932  1 :11. Маргум – Сопот  1: 2. Дунавац  –  Дунав  1:2. 

      ТАБЕЛА: Дунав (Острово) и Сопот (Пожаревац) по 12, Слога 1932 (Ћириковац) 10, Морава 1932 (Пругово) 9, Дунавац (Петка) 7, Маргум (Дубравица)  4,  Моравац 1933 (Драговац)  3, МИП Мајдан (Пожаревац) 1. 

                                                                     Раде Сандић