marko nikola anaЈуче је у  Сремској Митровици приређена трка у суперспринт триатлону која је окупила велики број такмичара и бројне посматраче – љубитеље овог спорта. Пливало се у Сави 300 метара, возило 8 километара градским улицама и на крају трчало 2000 метара савским кејом.

И овом приликом пожаревачки тим је имао запажен пласман: Ана Стојановић освојила је  златну медаљу у АГ2 категорији док је Никола Ненадовић био други у  АГ1 категорији, док се у централној трци као најбољи показао Марко Десимировић освојивши сребрну медаљу. Десимировић је  стигао на циљ само 3 секунде иза победника трке Вељка Максимовића  из Крагујевца који је трку завршио за 27 минута и 19 секунди. Иначе, све до неких 700 метара пред финиш, Марко је водио али га је Максимовића претекао и успео да одржи предност до краја.

Наредно такмичење на коме ће учествовати Марко  Десимировића је „Балканско првенство у триатлону“ у граду Русе у Бугарској које се одржава 8.јула.