Ватрогасно – спасилачки батаљон у Пожаревцу током ове године имао је пуне руке посла. На терену је интервенисао више од 550 пута, учествовали су у гашењу више од 390 пожара, имали су нешто преко 50 техничких интервенција, скоро 30 техничких интервенција у саобраћају.

Од почетка године, ова крај Србије имао је шест поплавних таласа током којих је реаговао и Ватрогасно – спасилачки батаљон у Пожаревцу, а на терен се излазило и када је у питању уклањање и уништавање неексплодираних убојних средстава.

– Одсек се суочава и са бројним лажним дојавама грађана, које ометају и отежавају рад ватрогасаца, међутим, овај проблем се у ходу успешно решава, саопштио је на прошлонедељној конференцији за медије начелник Сектора за ванредне ситуације у Пожаревцу Стојан Макић.

Стојан Макић

Када је у питању деловање Ватрогасно – спасилачког батаљона на отвореном, у односу на претходну, ове године број пожара на отвореном простору је мањи.

-Ове године било је доста кише, поплавних таласа. Верујем да је број пожара на отвореном смањен услед едукације и повећања свести грађана о томе колико су исти законом забрањени, кажњиви и штетни по животну околину. Припадници нашег одељења, у сарадњи са представницима локалне самоуправе и Полицијском управом, активно учествују у обиласку терена и кажњавању починилаца који на отвореном простору спаљују биљне остатке, стрне усеве, грање, истакао је Макић.

ЗА ОКРУГ НОВИХ ДЕСЕТ ВАТРОГАСАЦА

Начелник Сектора за ванредне ситуације у Пожаревцу овом приликом осврнуо се и на конкурс за пријем ватрогасаца спасилаца који је крајем октобра расписало Министарство унутрашњих послова.

Одељење у Пожаревцу које покрива цео Браничевски управни округ, упошљава десет ватрогасаца: пет полазника за потребе Ватрогасно – спасилачког батаљона у Пожаревцу, по једног полазника у одељењима у Великом Градишту, Жабарима и Жагубици и два полазника за потребе Ватрогасно – спасилачког батаљона у Кучеву.

-Право учешћа на конкурсу имају лица која испуњавају следеће услове: да су држављани Србије, да имају најмање годину дана пребивалиште на територији на којој конкуришу, да немају мање од 19 и више од 30 година живота, да имају завршено средње образовање и да не постоје безбедносне сметње за заснивање радног односа, а потврду издаје Министарство унутрашњих послова. Такође, важно је да лице које конкурише за посао ватрогасца поседује важећу националну возачку дозволу за управљањевозилом „Ц“ категорије, да испуњава посебне услове у погледу критеријума здравствене, психофизичке и базично моторичке способности. Право учешћа на конкурсу имају и сви заинтересовани који поседују важећу националну дозволу за управљање моторним возилима „Б“ категорије, а да претходно нису положили возачки испит за „Ц“ категорију, уз обавезу да возачки испит положи у року од 18 месеци од дана завршетка обуке припадника Ватрогасно – спасилачке јединице, рекао је Макић и додао да се пријава на конкурс са документацијом доставља најближој Полицијској станици по месту пребивалишта или у Полицијској управи у року од 15 дана од дана објављивања конкурса.

 

М. П.

Share.

Comments are closed.

Skip to content