Потпредседница Европског суда за људска права проф. др Ивана Јелић, заједно са члановима породице, ћерком и братом, посетила је Голубачку тврђаву и Народну библиотеку „Вељко Дугошевић“.

Потпредседница Европског суда за људска права проф. др Ивана Јелић са ћерком Савом и братом Марком

Подсетимо, у Библиотеци се налази легат њеног оца, српског и црногорског књижевника Добрашина Јелића, као део Удружења за културу, уметност и међународну сарадњу АДЛИГАТ.

Добрашин Јелић био је српски књижевник, писао је прозу, поезију, књижевну и ликовну критику. Основну школу завршио је у Андријевици, гимназију у Иванграду (Беране), а Правни факултет у Новом Саду. Живео је у Београду.

Добитник је Награде „17. јул“ општине Андријевица, за књижевни опус, за 1997. годину, Награде „Михаило Лалић“, И. К. „Комови“, из Андријевице, за роман Бескрајна поља чичка, за 2003. годину.

Добитник је прве награде за необјављену хаику песму, на анонимном Међународном конкурсу Хаику фестивала „Оџаци 2019“, који је расписала Народна библиотека „Бранко Радичевић“ из Оџака.

Љ. Настасијевић
Извор: Библиотека Голубац

Leave A Reply