8
Јована Грујић

На Отвореном првенству  Београда у категорији до 12 година, десетогодишња пожаревачка тенисерка Јована Грујић освојила је прво место. У финалу је савладала Лану Станишић (Београд) 2:0, 6:3, 6:1.

Грујићева је одлична ученица трећег разреда ОШ „Краљ Александар Први“ и већ је освојила друго место и бронзану медаљу на Светском шампионату одржаном прошлог лета у Турској. Од стране спортске редакције Реч народа проглашена је за најбољег младог спортисту Града Пожаревца и Браничевског округа у 2015. години у традиционалном избору за најбоље спортисте и екипа пожаревачког краја.

Јована Грујић је члан ТК Пожаревац, а тренира је Милан Марковић. Користи десну руку, воли да игра на шљаци, форхенд дијагоналу је довела до савршенства, а тениски узори су јој  американка Серена Вилијамс и наша Александра Крунић. Следеће велико интернационално такмичење биће јој наредног лета у Пули (Хрватска).