2019-04-24T09:32:03+00:00 24. априла 2019, 9:32|

С П О Р Т

ФУТСАЛ – ДРУГА ЛИГА

             Победа службеним резултатом

      У недељу увече требало је у хали СЦ „Пожаревац“ да се игра првенствена утакмица између КМФ „Пожаревац“ и Колубаре (Лазаревац). Гости нису дошли, тако да ће тај сусрет бити регистрован службеним резултатом 5:0 (парфорфер).


ФУДБАЛ – СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД

   „Млади радник на осмом месту

        Резултати 22. кола: Прово – Јединство (Уб) 1:2. Млади радник 1926 – Смедерево 1924 0:2. Шумадија – Мокра Гора 1:2. Слога 33 – ФАП 4:0. Слога (ПЖ) – Лозница 2:0. Будућност Крушик 2014 – Јошаница 2:1. Дрина – Пролетер Михајловац 1:1. Полет (Љ) – Тутин 1:4.

       Табела: Смедерево 1924 46, Слога (ПЖ) 45, Тутин 43, Јошаница 40,  Јединство (Уб) 35, Мокра Гора 32, Шумадија (А), Млади радник 1926 и Будућност Крушик 2014 по 28, Слога 33 и Лозница по 25, Дрина и Прово по 24, Пролетер Михајловац 21, ФАП 19,  Полет  13.


ФУДБАЛ – ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА ЗОНА

                 Киша голова у Великом Градишту

       Резултати 19. кола: ВГСК – ОФК Напредак 7:0. ОФК Аранђеловац 1979 – Млади борац 3:0. Морава – Петар Добрњац 2:0. Карађорђе – Хомољац 3:0. Рудар – Звижд 1:2. РСК – Ударник 1:1. Борац 1932 – Партизан 1945 6:2.

       Табела РСК 49, Рудар 35, ОФК Аранђеловац 1979 36, Рудар 35, Борац 1932 33, Звижд 29, ВГСК и ОФК Напредак по 28, Карађорђе и Морава по 26,  Ударник 5, Петар Добрњац 23, Партизан 1945 21, Млади борац 16 и Хомољац 0 (-1).


ФУДБАЛ – БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

                Пожаревљани бројали до десет

       Резултати 22. кола: Рудар 2001 – Борац (Ж) 0:3. Трговачки – Борац (К) 2:3. Омладинац (Ш) – Млава (МЛ) 7:1. Поморавље – Обилић 6:0. Рудар (К)- Јединство (Љ) 4:2. Полет (СД) – Слога (Б) 0:1. Будућност – Ђердап 3:1. Макце –  Железничар 0:10.

       Табела: Поморавље 63, Борац (Ж) 45, Ђердап 42, Слога (Б) 37, Железничар и Омладинац (Ш) по 35, Будућност 33,  Трговачки 32,  Обилић  30, Млава (МЛ) Рудар 2001 и Јединство (Љ) по 27, Рудар (К) 24, Борац (К) и  Полет (СД) по 25 и Макце -1.


ФУДБАЛ – М Ф Л „ДУНАВ“

                 Важна победа домаћина у Волуји

         Резултати 18. кола: Полет (В) – Полет(Б) 7:3. Слога (М) – Стиг 1955 2:1. Жика Марковић Уча – Вихор 0:2. Десине – Младост (Б) 3:3. Слога (Л) – Сираково 0:2. Дизел – Житковица 2017 1:1. Напредак 1934 – Напредак (П) 0:3.

        Табела: Сираково 46, Слога (М) 33, Вихор  32, Слога (Л) и Младост (Б) по 31, Напредак (П) 28, Десине 27, Жика Марковић Уча, 26, Житковица 2017 и Дизел по 25, Стиг 1955 20, Полет (Б) 18,  Полет (В) 15, Напредак 1934 10.


ФУДБАЛ – М Ф Л „МЛАВА“

                    У Каменову реми без голова

       Резултати 18. кола: Интеграл – Омладинац (Б) 0:0. Јединство (К) – Напредак (С) 0:0. Бата Булић – Слога 1952 4:3. Задругар (Т) – Манастирица 3:2. БСК – Јасеновац 3:0. Раднички (К) – Напредак 1936 4:1. Слободан: Раде Милошевић.

      Табела: Омладинац (Б) 42, Интеграл 35, Напредак (С) 34, Раднички (К) 30, Задругар 27, Јасеновац и Манастирица по 25, Раде Милошевић 23, Напредак 1936 17, Бата Булуић (-3) 16,  Слога 1952 15, Јединство 10, БСК 7.


ФУДБАЛ ГРАДСКА ЛИГА „ДУНАВ“

                   Љубичевци славили у Сопоту

       Резултати 13. кола: Морава 1932 – Дунав 2:1. МИП Мајдан – БСК 1931 3:0. Батовац – Пролетер 1932 5:2. Сопот – Љубичево 0:1. Моравац 1933 – Слога (Ћ) 1:5.

       Табела: Љубичево 39, МИП Мајдан 31, Слога (Ћ) 23,  Батовац 20, Сопот 18, БСК 1931 и Пролетер 1932 по 15, Дунав 13, Морава 1932 10, Моравац 1933 4.


 ФУДБАЛ – ГРАДСКА ЛИГА  „МЛАВА“

                   Металци уловили Белог орла

        Резултати 13. кола: Металац – Бели орао 3:2. Победа (СК) – Слога 1936 5:2. Слога (Д) – Млава (Б) 1:3. Земљорадник – Напредак (Б) 3:0. Слободан: „Војвода Миленко“.

       Табела: Бели орао 29, Млава (Б) 26, Победа (СК) 18, Земљорадник, 17, Напредак (Б) и Слога (Д) по 16, Слога 1936 15, Металац 7,  Војвода Миленко  4.


РУКОМЕТ – СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ АУТ (М)

                   Добар старт Костолчана

    Резултати 7 кола: Рудар – Слога(Пожега) 34:26. Црвена звезда-Мокра Гора 25:21.

   Табела: Рудар (Костолац) 12, Црвена звезда (Београд) 11, Мокра Гора (Зубин поток) 5, Слога (Пожега) 0.


 РУКОМЕТ СУПЕР „Б“ ЛИГА – ЖЕНЕ

              „Пожаревац“  сустигао Крушевљанке

      Резултати 19. кола: Панчево – Кучево 27:30. Пожаревац – ОРК Београд 27:26. Топличанин – Словен 30:20. Раднички 1964 – Пирот 29:27. Железничар – Врбас 25:25. Напредак  – Слога 27:28.

     Табела: Врбас 33, Железничар 30, ОРК Београд 28, Раднички 1964 21, Топличанин 19, Панчево 18, Слога 17, Словен 15, Кучево 14, Пирот 13,  Напредак 12 и Пожаревац 10.


 РУКОМЕТ – СУПЕР „Б“ ЛИГА – СЕВЕР – ЦЕНТАР  (М)       

                         Борба за опстанак

      Резултати 19. кола: Колубара – Пожаревац 28:23. Врбас Петрол – Морава 46:26. Лавови БП – Црвенка 28:31. Лозница – Пролетер 25:27. Јединство -Мачва 29:25. СЦ Вождовац 2012 –  Југовић 27:26.

      Табела: Пролетер 30, Врбас Петрол 29, Лавови БП 25, Мачва 23, Колубара и СЦ Вождовац 2012 по 20, Пожаревац и Морава по 15, Југовић 13, Црвенка 12 и Лозница 9.

                                                                                                           Раде Сандић