ФУДБАЛ – СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД

            Пожаревљани испред Петровчана

    Резултати 25. кола: Прово -.Мокра Гора 1:0. Смедерево 1924 – Ф А П 5:0. Јединство – Лозница 2:2. Млади радник 1926 – Јошаница 1:0. Шумадија – Пролетер Михајловац 1:0. Слога 33 – Тутин 3:0. Слога (ПЖ) – Полет 6:1. Будућност Крушик 2014 -Дрина  1:0.

     Табела: Смедерево 1924 56, Слога (ПЖ) 53, Тутин 48, Јошаница  44,  Јединство (Уб) 42, Шумадија (А) 37, Мокра Гора, Млади радник 1926 и Будућност Крушик  2014 по 35, Прово 32, Слога 33 31, Лозница 30, Дрина   28,  Пролетер Михајловац  27,  ФАП  19,  Полет  13.


ФУДБАЛ – ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА ЗОНА

             Градиштанци победили  у Жагубици 

      Резултати 22 кола: ОФК Напредак – РСК 0:2. Борац 1932 – Рудар 1:0. Партизан 1945 – Карађорђе 0:1. Ударник – Морава 3:2. Звижд – ОФК Аранђеловац 1979 2:0. Хомољац – ВГСК 3:4. Петар Добрњац – Млади борац – 5:4.

    Табела РСК 56, ОФК Аранђеловац 1979 39, Рудар 38, ВГСК 37, Борац 1932 36, Карађорђе 35, ОФК Напредак  34,   Звижд  33, Ударник  31, Морава 30,  Петар Добрњац  29, Партизан 1945 22, Млади борац  16 и Хомољац 0 (-1).


ФУДБАЛ – БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

             Жабарци поражени у Живици

 

     Резулати 25. кола: Будућност – Рудар 2001 1:2. Макце – Полет (СД) 2:8.  Железничар – Рудар (К) 1:0. Ђердап – Поморавље 1:1. Слога (Б) –  Омладинац (Ш) 2:3. Јединство (Љ) – Трговачки 1:3. Обилић – Борац (Ж) 4:2. Млава (МЛ) Борац (К) 5:1.

Табела: Поморавље 70, Борац (Ж)  45, Ђердап 43, Железничар и Омладинац (Ш)  по  42, Слога (Б) 40, Обилић 37, Будућност  и Млава (МЛ) по 36, Трговачки   35,  Рудар 2001 34, Полет (СД) 32, Рудар (К) 30,  Борац (К)  28,   Јединство (Љ)   27  и Макце -1.


ФУДБАЛ – М Ф Л „ ДУНАВ“

            Баре и  Житковица пуни „седмица“

      Резултати 21 кола: Дизел – Полет (В) 7:0. Напредак 1934 – Слога (Л) 2:4. Напредак -.Десине 0:1. Житковица 2017 – Жика Марковић Уча 7:0. Сираково – Слога (М) 3:0. Младост (Б) – Полет(Б) 3:0. Вихор – Стиг 1955 3:1.

      Табела: Сираково 55, Вихор  41, Слога (Л) 38, Младост (Б) 37, Слога (М) 33, Житковица 2017 32, Дизел и Напредак (П) по 31, Десине 30, Жика Марковић Уча 29, Стиг 1955 (-1) 22, Полет (Б) 19, Полет (В) 16, .Напредак 1934 13.


ФУДБАЛ – М Ф Л „МЛАВА“

                      Батуша испред Бусура

        Резултати 21. кола: БСК – Раде Милошевић 1:1. Раднички – Задругар 4:3. Напредак 1936 – Бата Булић  0:2. Јасеновац – Јединство 4:0. Манастириц – Интеграл 3:4. Напредак – Омладинац (Б) 1:1. Слободна Слога 1952.

       Табела: ,Интеграл 44, Омладинац (Б) 43, Раднички (К) 36, Напредак (С) 35, Јасеновац 31, Задругар 30, Манастирица  28, Раде Милошевић 27, Бата Булић (-3) 22,  Напредак 1936  20,  Слога 1952 18,  Јединство 13,  БСК  11.


ФУДБАЛ  ГРАДСКА ЛИГА „ДУНАВ“

                                  Први реми у Љубичеву

      Резултати 16. кола: Дунав – Сопот 1:2, Моравац 1933 – Батовац 1:5, Слога (Ћ) – МИП Мајдан 1:2, Љубичево – Морава 1932 0:0, Пролетер 1932 – БСК 1931 2:1.

      Табела: Љубичево 46, МИП Мајдан (-1) 33, Сопот 27, Батовац 26,   Слога (Ћ) 23, Пролетер 1932 21, Дунав 19, Морава 1932 17, БСК 1931 15, Моравац 193  4.


 ФУДБАЛ – ГРАДСКА ЛИГА  „МЛАВА“

                      „Петарда“ у Бубушинцу

 

        Резултати 16. коло: Земљорадник – Победа (СК) 4:0. Напредак (Б – Металац 5:0. Млава (Б) – Војвода Миленко 4:0. Слога 1936 – Бели орао 0:2. Слободна Слога (Д) – 5.

        Табела: Млава (Б) и Бели орао по 35, Напредак (Б) 25, Земљорадник 23, Победа (СК) и Слога 1936  по 18, Слога (Д) 16, Војвода Миленко и Металац  по 7 .


РУКОМЕТ  СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ АУТ (М)

                Костолчани славили у Пожеги

       Резултати 4. кола: Слога – Рудар 24:39. Мокра Гора – Црвена звзеда – 30:26.

      Табела: Рудар (Костолац) 16, Црвена звезда (Београд) 13, Мокра Гора (Зубин поток) 11, Слога (Пожега) 0.


 РУКОМЕТ СУПЕР „Б“ ЛИГА – ЖЕНЕ

                 Пожаревљанке једанаесте

        Резултати 21. кола: ОРК Београд – Кучево 23:30. Панчево – Словен 29:19. Пожаревац – Пирот 30:26. Топличанин – Врбас 27:27. Раднички 1964.- Слога 28:24 – Железничар – Напредак 12 41:32.

        Табела: Врбас 36, Железничар 34, ОРК Београд 28, Раднички 1964 23, Панчево 22,  Топличанин 20,  Слога 17, Кучево 18, Пирот и Словен по 15, Пожаревац 14,  Напредак  12 10.


РУКОМЕТ – СУПЕР „Б“ ЛИГА – СЕВЕР – ЦЕНТАР  (М)       

          МРК Пожаревац на 10. месту

        Резултати 21. кола: Морава – Пожаревац 34:30. Колубара – Црвенка 26:28. Врбас Петрол – Пролетер 34:37. Лавови БП – Мачва 26:22. Лозница – Југовић 21:28. Јединство – СЦ Вождовац 2012  30:28.

        Табела: Пролетер 34, Врбас Петрол 31, Лавови БП  27,  Мачва 25, Колубара и СЦ Вождовац 2012 по 20,  Морава  19, Југовић и Јединство по 18, Пожаревац  17, Црвенка 14 и Лозница 9.

                                                                                                   Раде Сандић